30 let Euroregionu Nisa

13. 06. 2022
30 let Euroregionu Nisa

Ve dnech 7. - 8. 6. 2022 se zástupci sekretariátu EUPO zúčastnili v Liberci jednání Asociace Euroregionů ČR, které bylo součástí oslav 30 let založení Euroregionu Nisa/Niesse/Nysa.

Euroregion Nysa je nejstarším euroregionem v Republice a zahrnuje území Libereckého a části Ústeckého kraje, přilehlou část německého Saska (se sídlem v Žitavě) a polskou oblast kolem Bohatými a Turowa. Samotná oslava za přítomnosti hejtmanů ze všech tří příhraničních oblastí proběhla v polské Jelení Goře. Přítomným byly přečteny i zdravice od polského, německého i českého prezidenta.


Zástupce přítomných euroregionů také přijal na liberecké radnici primátor Jaroslav Zámečník, který zahajoval v 90. letech aktivity na česko-polsko-saském pohraničí.

GalerieJUDr. Gašpar, výkonný ředitel Euroregionu Pomoraví a Ing. Zámečník, CSc., primátor statutárního města Liberec (zleva)Vedení Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa: Martin Půta (CZ), hejtman Libereckého kraje, Landrat Bernd Lange (D), okresním správcem okresu Görlitz, Prezydent Piotr Roman (PL), starosta města Bolesławiec (zleva)